TÜV- CertUnion együttműködés: IRCA négykezes

IRCA

Van, amikor a konkurens cégek egymás torkának esve igyekeznek egyre nagyobb szeletet kihasítani abból a bizonyos piaci tortából. Van olyan is, amikor a versenytársak fogcsikorgatva, egymásról tudomást sem véve léteznek. És üdítő kivételként itt van a TÜV Rheinland InterCert Kft. és a CertUnion közötti együttműködés. Ez utóbbiról Baráth Katalin (a képünkön jobb oldalon látható) akadémiai területi vezetővel és Borosán Anita (a képünkön bal oldalon látható) szakmai vezetővel beszélgettünk. 

Covid előtt, Covid után

Az auditor képzési piac két szereplője 2019-ben ült először tárgyalóasztalhoz, hogy megkeresse a közös pontokat. A még jócskán a Covid előtti megbeszéléseken körvonalazódott együttműködést azonban a járvány – és vele együtt a gazdasági helyzet alakulása – hangsúlyosabbá tette. Erre így emlékszik vissza Baráth Katalin. – Még viszonylag új voltam a pozíciómban, de azt tudtam, hogy nyitni kell a partneri kapcsolatok felé, jobban meg kell ismernünk a piacunkat.

Ezért, amikor az egyik oktatónk révén felvetődött a CertUnionnal való kooperáció ötlete, nyitottan fordultunk a lehetőség felé. Találkoztunk Szabó Mirtillel, a CertUnion vezetőjével, aki megosztotta velünk az elképzeléseit.

Hamar nyilvánvalóvá vált, hogy ha a különbözőségünk helyett a kapcsolódási pontokat keressük, win-win helyzetet alakíthatunk ki annak ellenére, hogy konkurensek vagyunk.

IRCA képzés: igényekre hangolva

Ez a bizonyos közös platform pedig az utóbbi időben egyre ismertebb IRCA képzés lett. Mivel a TÜV Rheinland nem rendelkezik IRCA képzési jogosultsággal, viszont piaci igény mutatkozott rá, kézenfekvőnek tűnt, hogy a náluk jelentkezőket átirányítsák a CertUnion vezető auditor képzéseire.

Adódik a kérdés, hogy honnan volt ekkora bizalom a konkurens vállakozás szaktudása iránt, mire Baráth Katalin így válaszol. – Az alapvető bizalom nagyon fontos, de a megbízhatóság talán még ennél is lényegesebb az üzleti világban. Ezért a lehető legteljesebben leinformáltuk a CertUniont. Megnéztük milyen képzéseket tartanak és azokat milyen színvonalon valósítják meg. Nyilván, a döntés mellett szólt az is, hogy a CertUnion rendelkezik az IRCA képzéshez szükséges jogosultsággal, és ez – ismervén az ehhez szükséges követelményeket – komoly fegyverténynek minősült.

A név kötelez

Számunka elsődleges – folytatja Baráth Katalin –, hogy hallgatóink már csak az ismertségünkből és nemzetközi hátterünkből adódóan is magas szintű, minőségi képzést kapjanak. Folyamatosan monitoroztuk a képzéseken résztvevőket, vizsgáltuk az elégedettségüket. A pozitív tapasztalatok hatására aztán lépésről-lépésre mélyült el a bizalom. Innentől már nagyon gördülékenyen ment minden.

Borosán Anita szakmai vezetővel az együttműködés egy másik aspektusáról beszél. Azt mondja, hogy még a legéletképesebb ötlet is elsikkadhat, ha arról nem tudnak az érintettek. Így a TÜV elsődleges feladata a vezető auditor képzések marketing hátterének megteremtése lett.

– Mi, társképző cégként a lehető legszélesebb körben propagáltuk az IRCA képzéseket. Olyannyira, hogy a hírleveleinkben külön, állandó rovatot kapott ez a kezdeményezés, de a saját képzéseinken is felhívtuk a hallgatók figyelmét a lehetőségre.

Annak a célcsoportnak pedig, amelyet sem a hírlevéllel, sem a szóbeli tájékoztatással nem értünk el, szórólapot készítettünk. Tudom, sokan már divatjamúlt marketing eszköznek tekintik ezt, de tapasztalatunk szerint jól működhet, hiszen az ezen szereplő információk időtállóak, így átadhatók annak a kollégának, ismerősnek, aki már kacérkodott a képzésen való részvétellel. Cserébe a CertUnion a portfóliójában nem szereplő TÜV-ös képzésekre irányította a náluk jelentkező érdeklődőket.

Online vs. klasszikus képzések

A TÜV Rheinland InterCert Kft. és a CertUnion együttműködésével tehát elindultak a vezető auditor képzések. Ám csakhamar a képzési piacot is alaposan átrendezte a nálunk tavaly márciusban megjelent járvány. Rácáfolva arra a hipotézisre, miszerint a kényszerű bezártság jót tesz majd a képzési hajlandóságnak, hiszen fejlődési lehetőséget, a szabadidő hasznos eltöltését kínálja. Baráth Katalin azonban a kérdést ennél összetettebbnek látja. 

– Legalább akkora piaca van az online, mint a személyes jelenlétet igénylő képzéseknek.

Előbbieket azok kedvelik, akik most nem szívesen ülnének be sokad magukkal egy tanterembe. Számukra pozitívum, hogy adott esetben nem kell vidékről a fővárosba utazniuk, nincs szükség budapesti szállásra és a család sem nélkülözi őket a képzés idejére.Tehát a hallgatók között volt egy jelentős csoport, amely örömmel tanult a monitor előtt.

De, legalább ekkora bázisa volt azoknak, akik nem voltak maradéktalanul elégedettek – no, nem az online képzések színvonalával, hanem – hangulatával. A személyes információátadást valóban nem igazán pótolhatja semmi és a klasszikus képzést preferálók számára az események egyfajta közösségi élmény lehetőségét jelentették. Így azok, akik a hagyományos, tantermi képzéseket kedvelik jobban, 2020 első félévében inkább kivártak. 

Azonban a fokozódó járványhelyzet még inkább az online élet felé terelt minket és a hallgatóinkat is. Baráth Katalin úgy látja: az online forma kiváló alternatívát jelent arra az esetre, ha valamiért nem lehet a szokásos módon megtartani a képzést. Így ezt a képzési lehetőséget a  járvány elmúltával is egészen biztosan megtartják majd.

Miért ne?

Ha viszont egy üzlet beindul, érdemes azt életben tartani – vallja a TÜV két képzési szakembere. Borosán Anita az eddigiekre alapozva már hosszú távon gondolkodik. 
– Minden igényt kielégítő új oktatótermeink jobb kihasználtsága miatt már az együttműködés szorosabbra fűzésén gondolkodunk. A cél, hogy tovább lépjünk a képzések népszerűsítésénél, kihelyezett IRCA tréningeket tarthassunk a mi helyszínünkön is. 
Együtt erősebbek vagyunk. Ha a mi palettánk színesebb lehet és a másik fél is profitálhat belőle, akkor miért ne fognánk össze és segítenénk egymást?…

Magyar

TANULJON 2025-BEN 2024-ES ÁRON!

Jelentkezzen 2025-ös képzéseinkre
még az idei árakon
!
JELENTKEZEM!
close-link
X